Štyri tipy, ako ušetriť pri cestovaní
Finance

Štyri tipy, ako ušetriť pri cestovaní

Dnes je cestovanie veľmi atraktívna činnosť, ktorú by človek najradšej vykonával neustále. Je však pravdou, že cestovanie ako také je niekedy trochu drahšie záležitosťou, pokiaľ sa vydávate napríklad do takej Ameriky alebo prípadne do iných podobných kútov sveta. Treba však dodať, že pri cestovaní možno tiež rapídne ušetriť. Je len treba vedieť, ako. Ak sa rozhodnete vycestovať do zahraničia, ponúka sa otázka, ako teda pri cestovaní ušetriť. Aj keď sa chcete rozšupnúť, chcete prísť s troškou ušetrených peňazí, ktoré ste si tak dlho odkladali. A my pre vás máme rovno štyri tipy, ktorých sa oplatí držať. 

Jedzte mimo centrum 

Či už budete v Taliansku alebo vo Francúzsku, nikdy nejedzte priamo v centre diania. Rozhodne jedzte vždy v okolitých častiach mesta či vo štvrtiach, ktoré nemožno považovať za centrum. V centre sú ceny vždy premrštené, v centrách sa skrátka chce zarábať na turistoch, ktorí do daných destinácií prídu. 

Veľakrát možno týmto spôsobom ušetriť aj niekoľko stoviek korún denne, v okolitých častiach mesta je navyše jedlo ďaleko chutnejšie, porcie väčšie, navyše na jedlo nikdy nečakáte v dlhých radoch. 

Nekupujte si balenú vodu 

Aj keď piť potrebujete, neznamená to, že si neustále musíte kupovať balenú vodu. Nemusíte. Stačí, keď využijete pijan, ktoré nájdete po ceste. V každom meste sa nachádza dostatok pijan, z ktorých si môžete načapovať vodu, ak potrebujete. Nikde to nie je zakázané, je to úplne bežné. 

Všetko kúpte vopred online 

Aj keď by ste stáli pred daným miestom, radšej vonku počkajte ešte pár minút a kúpte si vstupenku alebo lístok online. Vyjde vás to o niekoľko desiatok percent lacnejšie. Najmä v Londýne sa oplatí všetko kupovať online, avšak tento hit lacnejšieho online nakupovanie sa dostáva aj do Česka. Dáta v mobile sa teda dnes rozhodne oplatí mať, nemyslíte? 

Zistite si voľné vstupy 

Vedeli ste, že snáď každej múzeum na svete má dni, počas ktorých je vstup úplne zadarmo? Využite toho, zistite si to a ušetrite tak aj niekoľko tisíc korún počas svojho poznávania iných destinácií.