Športovci trpia bolesťou kĺbov najčastejšie. Ako si s bolesťou poradiť?
Zdravie

Športovci trpia bolesťou kĺbov najčastejšie. Ako si s bolesťou poradiť?

Kĺby môžu bolieť z mnohých dôvodov. Najčastejšie bolí z dôvodu nadmernej záťaže pri športovaní alebo pri práci, kĺby však môžu bolieť aj preto, že telo trápi závažná či menej závažná choroba. V každom prípade sa jedná o nepríjemnú bolesť, ktorú by sme najradšej ihneď ukončili, ale ako? Prášky prehĺtať nechceme, avšak k doktorovi zavítať pre masť tiež nechceme. Našťastie aj s týmto si vedeli naše babičky rady.

Bolesti kĺbov najčastejšie postihujú kolená, chrbát, tiež lakte, ale môžu postihnúť aj prsty. Aby ste nemuseli ponáhľať k lekárovi alebo aby ste nemuseli konzumovať hromadu liekov, poradíme vám, čo s bolesťou robiť. Ideálne je, keď využijete síl horčice.

Na čo horčica pomáha?

Možno si teraz Tuka na hlavu, veď horčica sa jej k párkom, neošetrujú kĺby. Bohužiaľ málo ľudí vie, ako silná horčice vie byť. Jej účinky sú menej známe, avšak pri bolestiach kĺbov pomáha vždy a zaručene.

Než si spomenieme, ako konkrétne použiť horčicu, aby nám uľavila od bolesti kĺbov, prezraďme si na, čo ďalšieho pomáha. Horčičné semienko je vlastne veľmi silná vec. Keď sa masť z horčice natrie na čelo a spánky, dokáže rýchlo odstrániť bolesť hlavy, ktorá je veľmi nepríjemná. Horčica navyše pomáha aj pri menších popáleninách, stačí ju natrieť na miesta, kde vás to bolí.

Horčica a bolesť kĺbov

Späť k bolesti kĺbov, ktorá trápi najmä športovcov. Domáce liek si môžete ľahko pripraviť doma, a to z jednej polievkovej lyžice medu, z polievkové lyžice pálivé horčice, ďalej pridáte čajovú lyžičku soli a pridáte polievkovú lyžicu vody. Všetko zmiešate v miske a hmotu potom zalejete do téglika. Necháte stuhnúť a vznikne unikátne masť, ktorú môžete používať pri bolestiach kĺbov alebo pri bolestiach hlavy.

Masť sa zásadne nanáša na boľavé miesto a následne sa prikrýva sáčkom. Dôležité potom jé ponechať koleno v pokoji a v teple, teda ho navyše omotajte treba šálom z vlny.