Prečo si vziať dentálnu niť so sebou na dovolenku?
Zaujímavosti

Prečo si vziať dentálnu niť so sebou na dovolenku?

Chystáte sa na dovolenku? Potom si pravdepodobne začínate baliť kufre, do ktorých nezabúdate zbaliť plavky, tiež nejaký prehoz cez plavky, nejaká tričká, sukne, šortky, tiež nejakú náhradnú obuv a kozmetiku. Pri balení kozmetickej taštičky odporúčame pribaliť aj zubnú dentálna niť. Možno si hovoríte, že zas tak starostlivo si zuby čistiť na dovolenke nebudete, ale zubná niť nie je len na to, aby udržala vaše zuby zdravé a bez kazov a medzizubných kazov. Existuje mnoho dôvodov, prečo by ste si dentálnu niť mali so sebou na dovolenku rozhodne zbaliť. 

Síce by vám každý zubár odporučil si vziať zubnú niť so sebou na dovolenku preto, že aj na dovolenke je potrebné starať o svoj chrup, ale pravdou je, že na dovolenke čistenie zubov takzvane flákám. Na druhú stranu je zubná niť všestranným pomocníkom, ktorého na dovolenke naozaj oceníme mať. Viete, čo všetko zubnú niť dokáže alebo ako ju môžete použiť? 

Miesto šnúry na bielizeň 

Ak cestujete po vlastnej osi svojím vlastným karavanom, potom sa možno stane, že si budete musieť vyprať bielizeň. Lenže kde také bielizeň dáte usušiť? Mokré si ho neobliekajte, riskovali by ste svoje zdravie. Radšej si vytiahnite zubnú niť a použite zubnú niť ako šnúru na bielizeň. Zubná niť je veľmi pevná, aj keď tak nevyzerá. Samozrejme na ňu nedávajte vešať príliš ťažké montérky, ale skôr tričká, košele a podobne ľahšia kusy oblečenia. 

spraví okuliare 

Na dovolenke sa vám nešťastnou náhodou môžu rozbiť okuliare, a to ako dioptrické, tak i slnečné. Oboje okuliare na dovolenke potrebujete, nikde v džungli nemôžete prísť za optikom, aby vám ich dal zase dokopy. Lenže je tu našťastie pomocník v podobe zubnej niti, ktorý dokonale zviaže obe dve časti rozbitých okuliarov do kopy. Vyskúšajte to! 

Funguje ako gumička do vlasov 

Najmä ženy veľmi dobre vedia, aký je to pocit, keď stratí gumičku alebo keď sa im gumička roztrhne. Ak nebudete mať so sebou náhradný, oceníte tiež zubná niť, ktorá funguje ako gumička dokonale. Ostatne zubná niť zviaže takmer úplne všetko!