Zdravie

Prečo práve matcha?

Keďže sa blíži plavková sezóna, väčšina žien sa snaží rapídne schudnúť. Väčšinou skúša rôzne diéty, ktoré im len zdevastujú žalúdok a zničí tráviace ústrojenstvo. Mnohé ženy si zaplatí extra drahého trénera, s ktorým rovnako nedosiahnu také výsledky, po akých túži, pretože si neprispôsobí jedálniček. Pokiaľ chcete účinne a rýchlo schudnúť, že stojí za vašom jedálničku. Upravte si ho, vyraďte nezdravé a tučné veci a začnú sa diať zázraky. Zázraky sa začnú diať predovšetkým vtedy, keď do jedálnička zaradíte aj obľúbenou Matchu.
S matcha tea ste sa iste stretli. V poslednej dobe je to obrovský hit na sociálnych sieťach, po ktorom sa zázračne chudne. Berte to však s rezervou. Matcha tea dokáže spáliť tuky a zrýchliť metabolizmus, v tom sa skrýva jeho kúzlo.
Aj keď sa svetu vo veľkom množstve ukázal až teraz, jedná sa o zelený čaj, ktorý sa užíva už po stáročia. Napríklad v Japonsku sa tento zelený čaj, ktorý vyzerá skôr ako zelenkavá múka, využíval pri čajových obradoch. Teraz sa z neho varí kávy, ktoré okrem toho, že spaľujú tuky a zrýchľujú metabolizmus, aj úspešne bojujú proti rakovine.

Chuť vás sklame

Ak si myslíte, že sa jedná o vynikajúci zelený čaj, pravdepodobne budete sklamaní. Matcha tea rozdeľuje spoločnosť na dve skupiny. Jednou skupinou sú ľudia, ktorí matcha tea milujú predovšetkým pre svoju nevýraznú chuť (je ich bohužiaľ menšina), a druhou skupinou sú ľudia, ktorí matcha tea nemôžu vystáť. Chuť je skutočne nevýrazná, ani s veľkým množstvo cukru nie je tento čaj o nič lepší.

prospieva zdraviu

Ak však človeka trápia nejaké zdravotné problémy, nevýraznú chuť pretrpí. Okrem toho, že matcha bojuje proti rakovine, pomáha regenerovať poškodené bunky v tele, čo nevie každý nápoj. Nesmieme zabudnúť na to, že matcha tea podporuje a zvyšuje športové výkony, preto ho konzumujú predovšetkým športovci, ktorí aj vďaka zrýchlenému metabolizmu vydávajú zo seba to najlepšie.
Podľa odborníkov sa v matcha nachádza až stokrát viac telu prospešných látok ako v obyčajnom zelenom čaji.