Pozor na Vietnam. Je to krajina krádeží
Zaujímavosti

Pozor na Vietnam. Je to krajina krádeží

Plánujete vyjsť do sveta? Potom sa určite rozmýšľate nad tým, do akej krajiny by ste sa chceli vydať. Ak čítate tento článok, asi nehľadáte žiadnu klasickú krajine, kde zažijete typickú dovolenku, ale túžite po dobrodružstve, ktorého je Vietnam plný najmä preto, že sa táto krajina označuje za krajinu krádeží a nebezpečenstvo. Ak čítate tento článok, pravdepodobne plánujete cestu do Vietnamu a chcete zistiť, čomu sa v tejto krásnej, hoci nebezpečné krajinu vyvarovať či pred čím je nutné byť neustále na pozore.

Ako sme spomenuli Vietnam sa označuje za krajinu krádežou. Dnes patrí k tým najnebezpečnejším krajinám v celej Ázii, napriek tomu je hojne navštevovaný a plný dych berúcich a nezabudnuteľných dobrodružstiev. Vietnam si môžete užiť, ak sa teda budete mať na pozore najmä pred vreckármi alebo podobnými zlodejov, ktorí sa potulujú Vietnamom a čakajú na vás takmer na každom rohu.
V súčasnej dobe by mala byť bezpečnostná situácia vo Vietname pod kontrolou, napriek tomu je nutné myslieť na to, že sa stále nachádzate v jednej z najnebezpečnejších krajín v Ázii. Nepodceňujte tento fakt a radšej sa držte našich rád.

Kde sa môžem pohybovať?

Než prejdeme k opatrenia alebo na prevenciu pred krádežami, je nutné si spomenúť, kde sa vo Vietname môžete pohybovať voľne. Je to predsa len iná krajina inej kultúry, nefunguje to tu rovnako ako u nás. Všeobecne možno povedať, že sa môžete pohybovať všade, kde nie sú vojenské zóny. Pozor si dajte najmä na fotenie vojenských budov, niektoré je totiž zakázané fotiť. Pri návšteve odľahlých dedín minoritných menšín je dokonca nutný sprievodcu.

Prevencia proti krádežiam

Teraz však pristúpme k samotnej prevenciu proti krádežiam, ktorá je úplne jednoduchá. Spočíva predovšetkým v tom, aby ste si neustále strážili svoje veci. Zároveň sa počas pobytu vo Vietname staňte skromným turistom a neukazujte sa s príliš drahou elektronikou, ktorú vám môžu mnohí obyvatelia závidieť.
Pri platbe kartou majte terminál na očiach, vždy si skontrolujte sumu, ktorú máte zaplatiť. Nenechávajte svoje cennosti v hoteloch, radšej využite trezor.