Poznávame najkrajšie knižnice sveta. Viete, ktoré to sú?
Zaujímavosti

Poznávame najkrajšie knižnice sveta. Viete, ktoré to sú?

Keď ľudia idú do zahraničia, väčšinou idú za morom alebo napríklad za známymi pamiatkami. Bohužiaľ nenavštívi iné unikáty, ako sú napríklad knižnice. Knižnice nie sú dnes už len pre knihomoľov, ale tiež je milujú fotografi, pretože existujú také, ktoré sú na fotkách naozaj nádherné. Ak chcete navštíviť nejakú fotogenickú knižnicu, mali by ste zamieriť do jednej z najkrajších knižníc sveta. Lenže aká to knižnica je? Prezradíme vám, že takých knižníc je niekoľko. Vybrali sme pre vás tie najkrajšie, ktoré rozhodne stoja za navštívenie.

Aj keď knižnice nie sú na programe dňa takmer žiadneho turistov, určite odteraz budú. Lákadlom je nejedna knižnica z nášho zoznamu. Pre akú sa rozhodnete najskôr? Akú ako prvý návštevou?

Biblioteca Joanin

Ak sa budete nachádzať v Portugalsku, konkrétne v Coimbre, určite nesmiete vynechať návštevu tunajšej knižnice, ktorú nazvali Biblioteca Joanin. Ide o nádhernú barokový knižnicu, kde nájdeme veľmi vzácne knižné skvosty a poklady pochádzajúce aj z 16.storočia. O tejto knižnici sa traduje, že k vyhubeniu hmyzu sa používajú netopiere, ktorí sa v knižnici vypustí počas noci.

Tianjin Binhal library

V Číne sa tiež nachádza nádherná knižnica, konkrétne v meste Tianjin. Knižnica je rovnakého názvu a je naozaj gigantická. Už je trochu modernejší, vybavená najrôznejšie technikou. O knižnici sa vie, že bola postavená tak rýchlo, že sa ani nepočítalo, koľko kníh má obsahovať. Preto možno povedať, že neexistuje presný počet kníh, ktorý by knižnicu zaplnil. Keď tu ale budete, príde vám, že je knižnica úplne plná. Dôvodom sú vrchné police, ktoré sú polepené chrbty kníh, aby to vyzeralo, že sú police plné. Police sú však neprístupné.

The Geisel Library

V Kalifornii, konkrétne v San Diegu, nájdeme tiež nádhernú knižnicu nazvanú The Geisel Library. Na prvý pohľad príde knižnica ako jedna veľká obrie presklená Tarantula.