Pes do každej rodiny. Aké rasy sa hodia k deťom?
Bývanie,  Zaujímavosti

Pes do každej rodiny. Aké rasy sa hodia k deťom?

Rozhodli ste sa kúpiť svojim deťom štvornohého domáceho maznáčika? Králiky alebo mačky ponechajte bokom, ponúkajú sa psy. Sú priateľskí, spoľahliví, temperamentní a človek sa s nimi cíti milovaný. Navyše deti sa naučia vďaka nim istej zodpovednosti. Poďme si prezradiť, aké plemená sú trefou do čierneho.

Zlatí retrievery sú srdcové a tolerantné

Hovorí sa, že tým najlepším plemenom do rodiny sú zlatí retrievery. Majú skutočne srdečný vzťah k deťom, sú celkovo tolerantní a veľmi učenliví. Pokiaľ začnete plemeno učiť už od šteňaťa, môžete ho naučiť viac než len základné povely. Len je dôležité venovať výcviku dostatok času a trpezlivosti. V tomto je to rovnaké ako u mnohých iných plemien.

Zlatí retrievery k svojmu spokojnému životu potrebujú aj veľa pohybu, pretože sú celkovo veľmi energickými psami.

Francúzski buldočky ideálne do malého bytu

Nebývate v rodinnom dome čiže nemáte záhradu, na ktorej by sa zlatý retriever prebehnúť? Potom pravdepodobne budete hľadať inú rasu, ktorým môže byť francúzsky buldoček. Ide o menšie plemeno vhodné do menších bytových jednotiek. Ide o veľmi samostatného psíka, ktorý v prípade, že má pokoj, pokojne celý deň prespí. Ale samozrejme nejde o príliš lenivé plemeno, aj on dokáže byť veľmi aktívny. Preto mu doprajte výcvik, ktorý by ste dopriali aj iným rasám.

Celkovo francúzskeho buldočka deti úplne milujú. Najmä keď spolu vyrastajú od malička, zamilujú sa do seba obe strany.

Bígel sa stane veselým parťákom

Veselosť, priateľskosť, aktivita – bígl je tiež ideálnym parťákom k vašim deťom. Treba však konštatovať, že tento psík má rád aj samotu, preto sa hodí hlavne k starším deťom. Je však dôležité, aby ste tohto psíka brali aj na výlety, pretože má sklony k obezite. Aj keď je totiž aktívna, tak dokáže celý deň ležať na pohovke.