Obstarávate si mačku? Vyberajte z najpopulárnejších plemien
Zaujímavosti

Obstarávate si mačku? Vyberajte z najpopulárnejších plemien

Mačky sú čím ďalej populárnejšími domácimi miláčikmi. V súčasnej dobe si ich kupuje čoraz viac ľudí. Už dávno neplatí to, že mačky si zaobstarávajú len ženy, ktoré sú samy, ktoré nemajú mužskú polovičku a ktoré sú bez kamarátok. V súčasnej dobe si mačku zaobstarávajú skutočne všetci tí, ktorí chcú mať nejakú spoločnosť, ktorí nechcú dennodenne prežívať sami. Ak aj vy vyberáte v súčasnej dobe svojho štvornohého mačacieho maznáčika, určite ste prišli na to, že sa vo zverimexoch predáva toľko druhov mačiek, až sa v tom jeden človek nemôže vyznať. Spísali sme vám preto tá najpopulárnejšie plemená, ktoré sa teší obrovskej obľúbenosti. 

Siamské mačky pre energetické ľudí 

Máte energie na rozdávanie? Je načase si zaobstarať siamskú mačku. Tieto mačky poznáme predovšetkým z animovaných rozprávok, kde väčšinou pôsobili arogantne a namyslene. V skutočnosti sú siamské mačky pomerne mierumilovná stvorenia, ktorá sa však nehanbí za svoju energetickú povahu. Vďaka svojej živosti sú siamské mačky vhodné najmä pre ľudí, z ktorých energia doslova sršia. 

Perzská mačka ako vďačný maznáčik 

Aj perzská mačka stojí za to. Perzskú mačku spoznáte vďaka jej dlhej srsti a zploštělému nosa, ktorý je pre ňu skutočne typický. Jedná sa o pomerne nekonfliktný mačacie plemeno, ktoré je však vďačné svojim majiteľom za všetko, čo pre ňu robia. Mačka dokáže byť veľmi oddaná, aj keď je to v rozpore s typickými vlastnosťami mačiek. 

Exotická mačka ako krátkosrsté alternatíva perzské mačky 

Je možné, že mnohým ľuďom učaruje práve spomínaná perzská mačka, ale môže sa stať, že niektorí ľudia budú ohŕňať nos nad dlhou srsťou, ktorá je pre perzskú mačku typická. V tom prípade by nemali váhať nad fantastickú exotickú krátkosrstou mačkou, ktorá je najlepšou alternatívou perzské mačky. 

Exotická krátkosrstá mačka vznikla skrížením perzské mačky a americkej krátkosrstej mačky. Narodila sa tak alternatíva pre všetkých, ktorí nemajú radi neustále chlpy na podlahe alebo pohovke.