Objednávate oblečenie z internetu? Potom všetko vždy dvakrát zmerajte!
Móda

Objednávate oblečenie z internetu? Potom všetko vždy dvakrát zmerajte!

V poslednej dobe sa stalo naozaj populárne nakupovanie z internetu, ale nie z klasických bežných obchodov, ktoré poznáme aj v kamennej predajni, pre svoje ceny sa stali obľúbené hlavne také obchody, kde kúpite nielen oblečenie absolútne za bagateľ. Ide tak hlavne o čínskej obchody alebo o obchody, ktoré objednávajú oblečenie z Číny. Síce sa svojou kvalitou nevyrovnajú klasickým obchodom, ale predsa len svojou cenou sú veľmi žiadané.

Medzi tie najobľúbenejšie obchody patria najmä internetové stránky, ako je Wish, Ebay, ďalej tiež Aliexpress a podobne. Hlavne ale tieto tri weby sa neustále predháňajú v konkurenčnom boji, ktorý je tu naozaj otázkou niekoľkých korún. Ľudia však na také banálne veci, ako skúmanie, kde je daný produkt o tri koruny lacnejšie, majú veľa času, aj keď si neustále sťažujeme, ako času nie je. Lenže hlavný chybu potom pri objednaní urobia v tom, že si nezmeria veľkosť. Na týchto weboch sa totiž hojne stretávame s tým, že veľkosti, ktoré tu poznáme bežne, rozmerovo nezodpovedajú.

Ako si poradiť bez merania?

Ak nemáte po ruke meter a rozhodnete sa zariskovať s kúpou daného produktu, potom si vždy kúpte veľkosť o číslo väčšie. Ak je však kúsok podľa obrázku tesný, pokojne kúpte aj o dve čísla väčšie a vôbec sa nestresujte tým, že sa budete cítiť hrubo. Veľkosti M zodpovedajú väčšinou veľkostiam XS-S. Čo však sedí dokonale, sú topánky. Aj keď aj u nich sa oplatí vedieť dĺžku stielky.

Ak objednávate najviac napríklad v čase obedňajšej pauzy v práci, potom sa doma zmerajte a niekam si rozmery zapíšte – budete mať potom do budúcna oveľa jednoduchšie objednávanie. Až sa budete merať, vždy si nechajte nejaké centimetre v zálohe – takzvane sa merajte + -. Nezabudnite aj na dĺžku vašej stielky, ktorou sa tiež oplatí mať niekde poznamenanú. Vždy nájdete poznámky napríklad v diári, ktorý stále nosíte, alebo napríklad v mobilnom telefóne.