Milujete farby? Poradíme, ako z domácnosti vykúzliť exotiku
Bývanie

Milujete farby? Poradíme, ako z domácnosti vykúzliť exotiku

Chcete si zariadiť svoju domácnosť, ale neviete, aký štýl zvoliť? Rustikálny štýl vám príde moc prírodné, minimalistický je zase moc moderný, v retro štýle je síce dostatok farbičiek, ktoré milujete, na druhú stranu je to pomerne zastaraný štýl, ktorý má do vašej spokojnosti ďaleko. V prípade, že chcete do svojho interiéru priniesť farby, poradíme vám, ako v dome vykúzliť exotiku.

Keď sa totiž povie slovo „exotika“, ľuďom sa automaticky vybaví len a len farbičky. Farbičky sú v exotickom svete plné, dokonca aj mnohé farebné kombinácie, o ktorých sme predtým ani nevedeli, možno tu vykúzliť. Prinášame vám pár tipov, vďaka ktorým bude vaša domácnosť naozaj krásna, exotická, plná farieb.

Všetko začína u maľovanie

Na úvod je potrebné povedať, že skutočne všetko začína u maľovanie. Ak chcete do svojej domácnosti dostať trochu exotiky a farby, na maľovanie sa musí dbať. Samozrejme to pri maľovaní stien nepreháňajte, veď chcete, aby domácnosť bola zároveň moderná, nie gýčovitá a taká, v ktorej by sa kvôli farbám nedalo spať. Ideálne je skombinovať nejakú farbičku s inou farbičkou – tabu sú kombinácie s bielou. Radšej to skúste napríklad s modrou a žltou alebo ľahký odtieň zelenej s oranžovou.

Kúpte si domov farebné kvety

Maľovaním to však ešte len začína, nutné je mať dostatok bytových doplnkom a aj kvety sa radí k bytovým doplnkom. Farebných kvetín je dnes na trhu veľa, kúpte si napríklad krásne farebné orchidey, ale ak chcete viac exotiky, vyberte strapaté Strelícia, potom treba zornice alebo prípadne Calathea, ktorá vám prezradí, kedy ísť večer spať.

Aké farby vyhrajú u vás?

Nebojte sa hrať sa s farbami aj v prípade nábytku. Pistáciová kreslá sú krásna, rovnako ako červené gauča alebo postele s farebným obliečkami. Opatrní buďte len pri výbere koberca – v tomto prípade voľte radšej neutrálne typ podlahy.