Miesta, kde zažijete to najlepšie lyžovanie
Zaujímavosti

Miesta, kde zažijete to najlepšie lyžovanie

Zima je ročné obdobie, ktoré nemá v láske každý. Väčšina z nás by bez zimy dokázala žiť, bohužiaľ zima k roku patrí a my sa len musíme zmieriť s tým, že naše topánky budú stále mokré a vlasy stále zamrznuté. Z tohto ročného obdobia sú najviac nadšení milovníci zimných športov, ktorí už od skorej jesene chystajú svoje lyže a iné potrebné vybavenie, aby hneď pri prvom snežení mohli vyraziť na hory. Pre väčšinu lyžiarov je však Česká republika malá a málo atraktívna, preto sa vydávajú do úplne iných oblastí, kde zažijú lyžovanie, na ktoré budú ešte dlho spomínať.

Pokiaľ tiež patríte k tým nadšencom, ktorí radi skúšajú nové terény a ktorí milujú zahraničné lyžovanie, prinášame vám pár tipov, kam sa za tým najlepším zahraničným lyžovaním môžete vydať. Predsa len je svet plný lyžiarskych stredísk, ale mať prehľad o tých najlepších je na nezaplatenie.

Portes du Soleil

Ak milujete napoly francúzske, napoly švajčiarske lyžovanie, s týmto lyžiarskym strediskom vám rozhodne urobíme radosť. Ide dnes o najväčšiu prepojenú lyžiarsku zónu sveta, preto je dosť možné, že ste si v nej už zalyžovali. Ak nie, mali by ste sa sem vydať. Čaká na vás totiž 650 kilometrov zjazdoviek, pri ktorých skutočne nemusíte zložiť lyže z nôh.

Samozrejme toto stredisko nie je len pre profesionálov, ale nájde sa tu mnoho tratí, ktoré sú ľahšie alebo stredne ťažké. Čo sa týka známych tratí a miest, zo švajčiarskych sa jazdí najviac na Morgins, ale tiež na Champéry či Les Crosets. Z tých francúzskych sa veľmi často volia Avoriaz a Les Getz.

Sv. Moríc

Vo Švajčiarsku je obľúbené stredisko Sv. Moríc, teda bez prekladu Sv. Moritz. Ešte donedávna to bolo stredisko, kam jazdili hlavne hnuteľní ľudia, ale dnes to tak už dávno nie je. Síce sú tu noblesné hotely a obchody, kde si môžete kúpiť extra drahé šperky, hodinky alebo kožušinky, ale lyžovanie je tu už skutočne pre každého. Nájdeme tu konkrétne tri lyžiarske prepojené zóny, ktoré nám ponúkajú snáď 350 kilometrov dlhé trate. Nájdeme tu dve hlavné veľké lanovky. Ak by ste si chceli skúsiť ísť tú najťažšiu trasu tu, tak by ste si mali zísť olympijskú zjazdovú trať z vrcholu Corviglie.