Idete na svadbu? Poradíme, čo si obliecť
Móda

Idete na svadbu? Poradíme, čo si obliecť

Svadby sú krásne udalosti, ktoré sa nekonajú denne. Väčšinou sa na svadbu chodí v priemere raz za dva roky, ale samozrejme tento interval môže byť častejší. Pokiaľ nie ste nevesta či ženích, pokiaľ nie je nariadený dresscode, záleží len na vás, čo si oblečiete. Páni to majú pomerne ľahké, napriek tomu volia zle, ženy to majú o niečo zložitejšie. Poďme si preto povedať, čo by si mala obliecť žena a po čom by mal siahnuť každý muž.

V súčasnej dobe sú veľmi populárne svadby s dresscodom. Znamená to, že nevesta so ženíchom si usporiadajú svadbu tematickú. Najčastejšie sa jedná o retro svadbu, ktoré sú veľmi populárne, niekedy chcú mať budúci manželia svadbu historickú. Pokiaľ však nie ste hosťom na takej svadbe, odporúčame si vziať nasledujúce.

Čo si má obliecť žena?

Ženy by nemali siahať po krátkych šatách, ktoré siahajú sotva pod zadoček. Dnes sú moderné skôr dlhšie šaty, ktoré sa dotýkajú minimálne kolien. Presne v takej dĺžke voľte šaty, ktoré sú upnuté do pása, avšak od pása sú rozšírené. Tento strih šiat dokonale zamaskujú nepekné stehná alebo nedokonalý zadoček či boky. Okrem toho je možné šaty skombinovať s džínsovou bundičkou, ktorá vás ochráni pred chladnými večermi. Lodičky sú podmienkou, pretože topánky bez podpätku opticky skrátia nohy, a navyše opticky zosilnia lýtka.

Vhodný je aj kostým, ktorý je aktuálnym hitom. Ten tiež voľte s lodičkami či s inými topánkami na podpätku.

Čo si má obliecť muž?

Čo sa týka pánov, tí najčastejšie volia obleky. Lenže to nie je to najlepšie, čo si na svadbu môžete obliecť. Predsa len v obleku bude ženích, nemusíte po ňom opakovať. Radšej siahnite po vkusných vzorovaných nohaviciach, ktoré doplníte o košeľu s vhrnutými rukávmi. Opasok a poltopánky či prípadne mokasíny dodajú looku eleganciu, ktorej na svadbe nesmiete postrádať. Nesmieme zabudnúť na klobúk, ktorý sa tiež hodí k tomuto looku.