Financie ako tajomstvo vo vzťahu. Tajíme dlhy alebo veľké imanie?
Finance

Financie ako tajomstvo vo vzťahu. Tajíme dlhy alebo veľké imanie?

Peniaze sú pre mnohých chúlostivá vec. Väčšinou to býva tak, že tí, ktorí majú peňazí málo, tají svoju čiastku na bankovom konte pred tými, ktorí na druhú stranu majú peňazí dostatok. Takto vznikajú tajomstvá o financiách najmä medzi priateľmi, ale je možné, že existujú aj finančné tajomstvá v dobre fungujúcom vzťahu? Pokiaľ zatiaľ nie sú partneri manželi, majú mnoho tajomstiev, ktoré sa týkajú ich financií. Otázkou však je, či tajíme dlhy alebo skôr veľké imanie, ktoré na účte máme?

V poslednom čase sa svetu ukázala zaujímavá štúdia, ktorá tvrdí, že až deväť z desiatich ľudí majú pred svojim partnerom tajomstvo, ktoré sa týka financií. To, že si chránime heslo k účtu na sociálnych sieťach alebo že nie sme ochotní dávať heslo na odomknutie mobilného telefónu, to je časté, chránime si tak svoje súkromie a veci, do ktorých ani partnerovi nič nie je. Financie sú však niečo, čo partneri počas svojho spoločného žitia využívajú, tak prečo medzi sebou tajíme aj stav nášho bankového konta?

Ženy skrývajú útraty, páni tají dlhy

Z prieskumu okrem iného vyplýva, čo konkrétne tajíme svojim partnerom. Všeobecne možno povedať, že ženy pred svojimi partnermi tají dve veci, a síce výšku svojich útrat, ale aj výšku svojho imania na účte, ktoré majú našetrené. Čo sa týka mužov, tí sú obozretní najmä čo sa ich dlhov týka. Nevedia žene priznať, kde všade dlhujú, a už vôbec nepriznajú, koľko dlhuje celkovo.

Najčastejšie tajomstvo vo vzťahu

Ako sme spomínali, k tým najčastejším tajomstvám vo vzťahu patrí najmä to, že partneri odmietajú oznamovať si navzájom heslá k účtom na sociálnych sieťach, odmietajú si oznamovať aj heslá k emailovej schránke alebo prípadne heslá na odomykanie telefónu. Na druhej priečke sa však umiestnila práve finančné tajomstvo, ktoré pojednávajú o výške úspor. Úspory sú tajené častejšie a obozretnejšie ako dlhy, ktoré jednotlivci majú.