Dve vymoženosti, vďaka ktorým budú obce moderným miestom k životu
Zaujímavosti

Dve vymoženosti, vďaka ktorým budú obce moderným miestom k životu

Rad ľudí sa v posledných rokoch sťahuje na vidiek. Mnohé už naozaj unavuje hektický život vo veľkomeste, kde sa človek musí mať neustále na pozore pred zlodejmi a vreckári. Niekto túži len po jedinom, a to po večnom pokoji, ktorý vidiek prináša. Bohužiaľ v mnohých obciach to vyzerá, ako keby sa tam zastavil čas. Ľudia sa síce chcú sťahovať na vidiek do pokojnejších obcí, ale pravdou je, že nechcú žiť v mieste, ktoré nejde s dobou. Ak poznáte obec, kde sa naozaj zastavil čas, odporúčame jej odporučiť dve vymoženosti, vďaka ktorým sa z každej obce stane moderné miesto k životu.

Ísť s dobou naozaj nie je na škodu a je to v mnohých prípadoch skôr na prospech. Ak patríte ku starostom obcí, kde to trochu viazne s modernosťou, čo investovať do dvoch vymožeností, ktoré aj z vašej obce urobia moderné miesto k životu?

Digitálne úradné doska nahradí klasickú úradnej dosku

Prvým krokom k modernej obci a zároveň prvou investíciou by mala byť digitálne úradné doska, čo je inovácia klasické úradné dosky, akú poznáte a aká zvyčajne stojí pred obecným úradom v konkrétnej obci. Digitálny úradné doska so sebou nesie celý rad výhod, patrí k nim napríklad to, že poskytuje neustály informačný servis dvadsaťštyri hodín denne, sedem dní v týždni, každý deň v roku. Okrem toho poskytuje neobmedzený priestor pre zdieľanie dokumentov a oznamovanie informácií.

Skrze digitálny úradné dosku je možné občanov informovať o aktuálnom dianí v meste alebo o blížiacich sa akciách. Už nikdy nezabudnú na to, kedy má prísť veterinár alebo kedy sa budú odvážať plasty. O všetkom budú zavčasu informovaní, čo občania rozhodne ocenia.

Mobilná aplikácia je taky cenená

Najmä časovo vyčerpaní občania obce ocenia aj mobilné aplikácie, ktoré si budú môcť stiahnuť do svojho mobilného telefónu. Aj prostredníctvom mobilnej aplikácie budú občania informovaní o všetkom, čo sa v obci deje, budú sa môcť informovať, či už sa budú nachádzať na akomkoľvek mieste.