styl ložnice
Bývanie

Do akých štýlov najčastejšie zariaďujeme spálni?

Spálňa by mala byť synonymom pre oázu pokoja. Spálňa je miesto, kam sa tešíme, keď prídeme z práce a keď máme za sebou naozaj ťažký deň. Lenže ak je spálňa nepríjemná a neútulná, veľakrát si radšej ustelieme v ďaleko príjemnejšom obývacej izbe. Ak si práve spálňu zariaďujete, odporúčame ju zariadiť do nejakého pekného štýle – jedného štýlu. Zmes štýlov nie je ani moderné, ani príjemná. A my vám poradíme, aké štýly sú vhodné, do akých štýlov zariadiť svoju spálňu. 

Keďže je spálňa miesto, kde sa musíme cítiť dobre a útulne, nemôžeme ju zariaďovať extrémne farebne. Farby sú pre nás rušivé elementy, ktoré nám nedajú v noci spať. 

Rustikálny štýl je upokojujúce 

Svoju spálni môžete zariadiť napríklad do rustikálneho štýlu. Hlavnú úlohu v tomto štýle zohráva najmä príroda, a síce prírodné materiály. Nielen, že posteľ či ostatný nábytok musia byť z dreva, ale aj dvere by mali byť drevené, najlepšie masívne. Podlahy by tiež mali byť masívna, ostatne je to drahá záležitosť, preto odporúčame skôr imitácia masívne podlahy, čo je oveľa lacnejšia alternatíva. 

Čo sa týka motívov, kvetinový vzor je tiež špecifický pre rustikálny štýl. S kombináciou s drevom docielite veľmi upokojujúce miestnosti. 

Zariaďujeme spálňu do moderného, minimalistického štýlu 

Medzi nami sa tiež nachádza tí, ktorí chcú svoju domácnosti zariadiť do minimalistického štýlu. Najlepšie je čiernobiela kombinácia, ktorá je pretkaná výraznými bytovými doplnkami, ktorých však nie je moc. Minimalistický štýl sa vyznačuje jednoduchým nábytkom, minimalizmus so sebou nenesie žiadne vzory, len jednofarebnosť.