Do akých pražských kaviarní zamieriť s najlepšou kamarátkou?
Zaujímavosti

Do akých pražských kaviarní zamieriť s najlepšou kamarátkou?

Víkend je vždy doba, na ktorú sa tešíme. Je to trocha odpočinku po náročnom pracovnom týždni. Mali by sme si však uvedomiť, že relaxovať a odpočívať nemusíme len v podobe takej, že si ľahneme pred televíziu a budeme sledovať stále dokola idúce obľúbené seriály. Relaxovať môžeme tiež pri posedení s niekým, koho sme už dlho nevideli – treba s nejakou kamarátkou. Ak navyše bývate alebo sa aktuálne zdržujete v Prahe, potom sa ani nemusíte dlho rozmýšľať, do akých kaviarní zamierite, pretože ich je tu naozaj habadej! Ak si však nemôžete vybrať, potom si vyberte z nasledujúcich tipov, ktoré vás rozhodne nesklamú.

Kaviareň Slavie pre každého umelca!

Pre každého umelca, ale tiež aj neumělce, je priamo ušitá obľúbená kaviareň Slavie, kde sa schádzali tí najlepší spisovatelia našej literatúry. Chodieval sem veľmi obľúbený Jan Werich alebo tu tiež skladali svoje poviedky Šimek a Grossman, ktorí si tu vlastne len vymieňali názory a tak ich poviedky vznikali. Ide však vidieť, že táto kaviareň má skrátka niečo do seba!

Kaviareň Louvre pre raňajkové nadšencov!

Ak milujete raňajky a naozaj si na ne zakladáte, potom by ste rozhodne mali navštíviť kaviareň Louvre, ktorá je doslova preslávená svojimi raňajkami. Nájdete tu veľkú ponuku, ktorá samozrejme zahŕňa aj obľúbené raňajkové vafle, ktoré sú tu asi najviac objednávané.

Štýl & Interier pre milovníkov retro štýle!

Keď mu ste nadšenci do starého štýlu, potom vás rozhodne nadchne trochu zapadnutie kaviareň na Václavskom námestí nazvaná Štýl & Interier. Majú tu úplne skvostný nábytok a rad retro doplnkov, ktoré si môžete dokonca aj kúpiť! Mimo to tu robia tie najlepšie cheesecake v celej Prahe!

Nájdite meno pre kaviareň, ktorá meno hľadá!

Kaviareň, čo hľadá meno – tak sa volá v súčasnosti snáď najviac navštevovaná kaviareň v našom hlavnom meste. Ľudia tu milujú jej kreativitu a hlavne výbornú kávu, s ktorou sa bežné americkej kaviarne nemôžu ani porovnávať!