Čo ste nevedeli o automobilke Toyota, najhodnotnejšie automobilovej značke sveta
Zaujímavosti

Čo ste nevedeli o automobilke Toyota, najhodnotnejšie automobilovej značke sveta

Aké automobilovej značky ľudia preferujú? Aj keď v Českej republike na automobilku Toyota moc nenarazíme, pravdou je, že práve automobilka Toyota je veľmi obľúbená. Jedná sa o japonského giganta vo svete automobilového priemyslu, ktorý opäť obhájil prvenstvo v rebríčku „Najhodnotnejšie automobilovej značky sveta“. Okrem tohto úspechu sa stále udržal aj medzi desiatimi najhodnotnejšími značkami celého sveta, kde sa drží už nejaký ten piatok.

Toyota je japonskou značkou, ktorá vyrába naozaj kvalitné, spoľahlivé autá, ktoré dováža nielen do Európy, ale aj do Ázie alebo Austrálie. Neustále prináša na trh novinky v podobe skvelých a prepracovaných automobilov s najnovšími technológiami. Podľa odhadov táto automobilka každým rokom vyrába neuveriteľných desať miliónov vozidiel ročne. A každé jediné je známe svojou spoľahlivosťou a využívaním moderných technológií.

Spomeňme si však niečo viac o tejto automobilke, ktorú môžeme poznať najmä z pôsobivých a dobre zapamätateľných televíznych reklám.

Zaujímavosti o automobilke Toyota

  • Toyota nie je iba automobilka, ale je to tiež názov mesta, ktoré leží v prefektúre Aichi.
  • Toyota nie je len najhodnotnejšou automobilovou značkou sveta, ale je to tiež automobilka predávajúci najviac hybridov na svete. Práve hybridy je automobilka preslávená.
  • Vedeli ste, že dlhovekú batériu majú na svedomí inžinieri z Toyoty? Práve im vadilo opotrebovanie batérie, nechceli mať z toho obavy, a tak dlhovekú batériu vymysleli.
  • Prius je typický automobil automobilky Toyota. Vedeli ste ale, že toto vozidlo nemá jeden druh pohonu, ale rovno dva druhy?
  • Vedeli ste, že hybrid, ktorým je automobilka Toyota tak preslávená, je najúspornejší do mesta? Zatiaľ sa nenašlo iné riešenie, ktoré by malo úspornejšie pohon do mesta.
  • Toyota je obrovský koncern, do ktorého spadá nielen prémiová značka Lexus, ale tiež Daihatsu.