Čo sa bude nosiť na jar a do čoho je lepšie neinvestovať
Móda

Čo sa bude nosiť na jar a do čoho je lepšie neinvestovať

S príchodom ďalšej sezóny sa v hlavách módnych maniakov opäť rozsvietili svetlá. Signalizujú, že je potrebná zmena šatníka. A rovnako ako v predchádzajúcich rokoch, nie všetky trendy sú skutočne hodnotné. Existujú aj alternatívy, do ktorých je lepšie neinvestovať. O ktorých však hovoríme teraz?

Farba sa nosí, je povolená

Ak vás počas nakupovania zaujme niečo farebné, môžete po tom siahnuť takmer okamžite. Túto sezónu bude svetom módy prúdiť farebná energia, takže farebné kúsky majú oživiť váš existujúci šatník.

Milovníci neutrality môžu namietať, že farba nie je podľa ich vkusu. Hoci sa budú nosiť odtiene ako Veri Peri alebo rôzne tóny zelenej, nie je to nevyhnutná súčasť vášho šatníka. Je to trend, a ak s ním nesúhlasíte, počkajte, kým sa opäť vytratí (hoci aj o farebnosti sa dá povedať, že tu s nami pravdepodobne bude ešte dlhé roky).

Široké džínsy nie sú tohtoročným must have, aj keď sa nosia

Možno ste si všimli, že šesťdesiate roky sa v móde vracajú. Mnohé ženy preto navštívili šatník svojich rodičov, aby zistili, či sa v ich bývalej zbierke náhodou neskrýva nejaký takýto poklad. A ak sa v šatníku nájde niečo nositeľné, napríklad široké džínsy, mladšia generácia to automaticky skonfiškuje.

Takéto široké džínsy sú síce tohtoročným trendom, ale nehovoríme o povinnom kúsku. Ak teda nenarazíte na konkrétny a vhodný strih, nevadí. Tradičné džínsy pre mamičky sú stále dobrou voľbou.

Na detailoch záleží a bude záležať

Čo by ste však nemali podceniť, je výber kúskov, ktoré vám vyhovujú z hľadiska detailov. Aj keď je skvelé nájsť nové kúsky do svojho šatníka, tieto kúsky musia zodpovedať svojmu celkovému spracovaniu.

Napríklad šaty. Majú nejaký zaujímavý prvok, ktorý by ich odlíšil? Sú tam rozparky alebo na šatách nie je nič zaujímavé? A čo bundy? Majú napríklad strapce, ktoré by ich oživili? To všetko je teraz v hre.