Čo musíte vidieť alebo ochutnať na Maledivách?
Zaujímavosti

Čo musíte vidieť alebo ochutnať na Maledivách?

Maledivy patria bezpochyby k najkrajším krajinám sveta. Zároveň sa jedná o krajinu, ktorá patrí k najviac rozptýleným. Zhruba jedno percento celej krajiny je obývateľné, napriek tomu je rozptýlené na obrovskej ploche. Zvyšok územia je pod morom. Bohužiaľ vplyvom globálneho otepľovania sa majú v najbližších rokoch dostať Maledivy pod vodu celé, a tak by ste sem mali zájsť čo najskôr. Aby ste však videli to, čo sa má vidieť, alebo aby ste ochutnali to, čo sa pristane a patrí, máme pre vás niekoľko tipov.

Čo ochutnať?

Maledivy sú typické svojou kuchyňou. Ostatne o všetkých krajinách sveta sa hovorí, že ich treba ochutnať. Pre Maledivy sú typické hlavne čerstvé ryby, ktoré sú súčasťou prakticky všetkých pokrmov počas dňa. Ryby sú súčasťou raňajok, desiat, obedov a večerí. Pripravujú sa na sto rôznych spôsobov.

K typickým jedlám však patrí ryba s ryžou alebo rybia polievka, ktorú by ste tu mali rozhodne ochutnať. Oplatí sa tiež v súvislosti s gastronómiou navštíviť aj tunajšiu podmorskú reštauráciu, ktorá vo vás zanechá neopísateľný zážitok.

Čo navštíviť?

Maledivy sú krásne a je dobré ich spoznať z mnohých uhlov pohľadu. Napríklad sa oplatí vyjsť si do hlavného mesta. Viete, čo je zaujímavé? Že okolité ostrovy hlavného mesta slúžia ako väznica alebo napríklad ako skládka.

Maledivy sa oplatí navštíviť najmä vo chvíli, keď prebieha na území Malediv Ramadán, čo je jeden z najdôležitejších sviatkov v krajine. Trvá dvadsaťosem dní. Ďalším sviatkom je potom Deň nezávislosti, ktorý spadá na koniec júla. Oplatí sa sem zájsť aj v novembri, kedy sa oslavuje Deň republiky.

Čo si priviezť?

Z každej krajiny sa oplatí priviezť nejaký suvenír. Lenže aký si priviezť z Maldív? Z dovolenky na Maledivách by ste si mali jednoznačne priviezť napríklad rukou robené predmety, ktoré sú zo škrupín kokosových orechov. Alebo si môžete odviezť tunajšie čaje, ktoré sú taktiež pre Maledivy typické.