malování pokojů
Bývanie

Chystáte sa maľovať? Kombinujte pestré farby, rozsvieti izby domu

Raz za čas je potrebné vymaľovať svoju domácnosť. Počas rokov farba na stenách bledne, biela farba nezostáva čistú, preto je raz za pár rokov treba kompletne vymaľovať celý dom. Ak si pozvete maliara, príde vás maľovanie domu trochu drahšie, avšak budete to mať vymaľované precízne. Ak ste však šikovní, hravo si s vymaľovaním miestnosťou poradíte sami. Chce to len urobiť si čas a mať dostatok trpezlivosti (ono to maľovanie nejde vždy podľa plánu). 

Ak premýšľate nad tým, akými farbami vymaľujete svojej miestnosti, nezabudnite farby. Aj keď sa dnes preferuje do všetkých miestností biela farba, nie vždy je biela farba ideálne. Do moderných miestností by sa s bielou mala kombinovať ešte iný, pestrejší farbička, ktorá miestnosť krásne rozžiari. 

Samozrejme miestnosti, ktoré sú len a len farebné, nie sú in. Ak si však jasnú, pestrú farbou vymaľujete len jednu stenu miestnosti, zvyšok bude biely, vytvoríte nevšedne štýlovú domácnosť. Otázkou je, aké farby preferovať. 

1) horčicová žltá 

Keď zvolíte svietivo žltú, nedá vám to v noci spať. Radšej zvoľte krapet iný odtieň krásne žlté, a síce veľmi moderný horčicovo žltú farbu. S ňou sa vkusne kombinujú aj bytové doplnky, ktoré sú zelené, biele, čierne alebo prípadne tmavo modrej farby. Pri maľovaní si však tento odtieň musíte namiešať, len v máloktorých maliarskych potrebách nájdete tento odtieň, ktorý zatiaľ nie je v domácnostiach tak bežný. 

2) Khaki 

Khaki je farba tohto roku, preto neváhajte a natrite jej aj stenu v obývačke alebo spálni. Je krásna, tmavšie, napriek tomu nie je čierna. Krásne sa kombinuje s bielou, čiernou, sivou, dokonca aj s horčicovo žltou alebo medenými doplnky, ktoré si do svojho domova kupuje nejedna žena. 

3) Šedá 

K obľúbeným, menej výrazným farbám patrí aj šedá, ktorá krásne rozžiari samotnú bielu farbu, ktorá sa už po určitej dobe bohužiaľ omrzí.