Cestovanie s príručnou batožinou. Vezmite len to najnutnejšie
Zaujímavosti

Cestovanie s príručnou batožinou. Vezmite len to najnutnejšie

Najjednoduchším spôsobom, ako ušetriť na dovolenke, je zakúpenie nízkonákladových leteniek, ktoré ponúkajú možnosť cestovať len s príručnou batožinou. O tom, čo si môžete vziať do lietadla, rozhoduje každá spoločnosť zvlášť a určuje aj konkrétne rozmery. Pokiaľ pravidlá dodržíte, môžete cestovať lacno as malou batožinou.

Pozor na obmedzenie

Pred zakúpením leteniek si overte, aké veľké môže byť vaša príručná batožina. Niektoré letecké spoločnosti povoľujú aj menší kufor, iné však striktne trvajú na batohu alebo menšej kabelke. Výhodou v takej situácii je, že nemusíte mať poistenú batožinu, pretože ich budete mať stále po ruke a nemalo by sa stať, že by sa cudzím zavinením zničilo alebo by sa vám stratilo.

Do príručnej batožiny tiež nesmiete dávať žiadne nebezpečné predmety, ktoré by mohli ohroziť prevádzku alebo posádku. Samozrejmosťou je, že do batožiny nedáte žiadne zapaľovače, nože, kvapaliny vo väčšom, než je určené množstvo, väčšie spreje, nožnice a podobné predmety.

Ako zabaliť úsporne

Minimum miesta vás donúti premýšľať nad tým, čo so sebou skutočne potrebujete. Oblečenie, ktoré je najviac náročné na priestor si jednoducho vezmite na seba. V kufri alebo batohu tak zostane miesto na náhradné topánky, spodnú bielizeň, ľahšie oblečenie a menšiu taštičku s kozmetikou. Nikdy nezabúdajte na plavky, teplé ponožky, ľahké aj teplejšie oblečenie a pokrývku hlavy.

Všetko potrebné nakúpite v cieľovej destinácii

Nelámte si hlavu s balením vecí, ktoré za minimálnu cenu zoženiete v cieli. Pitie, jedlo, pasta na zuby, ale dokonca aj sprchový gél vás nemusí trápiť. Pokiaľ letíte do mesta alebo dovolenkového letoviska, vždy tu nájdete aspoň malý obchod, kde zakúpite základné potreby.

Preto vás nemusí trápiť obmedzenie leteckej spoločnosti. Opaľovací krém a ďalšiu kozmetiku nakúpite aj na letisku, akonáhle pristanete. Navyše sa tu predávajú aj praktické drobné cestovné balenia.