Brigády = skvelý privyrobenie, ale dobrých brigádnikov je málo
Zaujímavosti

Brigády = skvelý privyrobenie, ale dobrých brigádnikov je málo

Ľudia si chcú privyrobiť akokoľvek. Väčšinou sa aj k bežnému stálemu zamestnaniu hľadá nejaká skvelá možnosť, ako si ešte k tomu privyrobiť. Je to jednoduché a je to jednoduché – chce to nájsť si brigádu. Tento rok je týchto možností naozaj požehnane, ale nie každý sa do brigády pustil čoskoro, preto sa mu všetky dobré ponuky doslova vyparili. Je to problém hlavne študentov, ktorí sa snažili nájsť si nejakú brigádu, ktorá by sa im hodila iba na niektoré dni z prázdnin. Bohužiaľ však nie každý zamestnávateľ vyhovel. Iní študenti tak dlho otáľali, kým im príležitosti opäť doslova nevykĺzli medzi prstami.

Brigád, ktoré mohli využiť, však bolo tento rok naozaj veľa.

Máloktorý brigádnik sa sťažoval, že by ponuka snáď nebola veľká. Lenže tento rok sa sťažovali hlavne zamestnávatelia, pretože brigádnikov a záujemcov o brigádu bolo habadej, ale tých kvalitných brigádnikov zase toľko naozaj nebolo.

Aj keby bol dostatok uchádzačov, mnohokrát sa im skrátka nechce

Mnohé spoločnosti sa dokonca nesťažovali len na to, že nie je dostatok pracovnej sily, ale na druhej strane sa bohužiaľ zase ukázalo, že pokiaľ nejakí záujemcovia o danú brigádu predsa len prišli, potom sa im hocikedy nechcelo pracovať, teda väčší problém firiem je to, že je čoraz väčší problém nájsť vhodných uchádzačov všeobecne.

Všetky tieto fakty vychádzajú z posledných údajov agentúry

Promoteri.eu. Podľa nich urobili úplne najlepšie tí, ktorí sa pokúšali zháňať nových zamestnancov počas sezónnych prác. Dobre tiež urobili tí, ktorí ešte pred dobou dovoleniek začali hľadať zamestnancov na dobu, keď ich stáli pracovníci budú práve na onej dovolenke. Z ponúk uchádzačov si tak niekoľko mesiacov pred prázdninami mohli vybrať najvhodnejších kandidátov. V opačnom prípade sa ostatné spoločnosti museli zmieriť s tým, čo im zostalo, a to už teraz vieme, že to nebola práve žiadna hitparáda.