bsbké rady oči
Zdravie

Babské rady na rôzne ochorenia oka

Čo by sme si bez očí počali. Aj keď život bez zraku je možný, nie je jednoznačne jednoduchý, ale je naopak veľmi, veľmi zložitý a ťažký. Človek si musí zvykať na neustálu tmu. Mnohí ľudia sú toho názoru, že človek sa slepým narodí, už sa ním nemôže stať, ale to je samozrejme omyl. Aj slepým sa človek môže stať, často je slepota následok vážneho ochorenia oka. Našťastie ochorenia oka možno liečiť, ak sa čoskoro odhalí a začnú ochorenie liečiť. K vážnejším ochoreniam patria zápaly, menej hrozná ochorenia sú jačmenná zrna, prípadne syndróm suchého oka. Poradíme vám ale, aké babské rady fungujú proti týmto ochoreniam. 

V súčasnej dobe po príchode k lekárovi automaticky dostávate recept s antibiotikami, ktoré síce zaženú zápal z tela, ale nejedná sa o nič dobrého do tela. Naopak – aj keď antibiotiká pomôžu, zdevastujú zase inú časť tela, a za to branie antibiotík naozaj nestojí. Nemôžeme sa teda čudovať tomu, že ľudia dnes skúša skôr babské rady, a síce prírodné liečivá a metódy, ktoré vyženú choroba či zdravotná neduh z tela. 

A my vám poradíme, čo funguje na choré oči. 

Ako zatočiť so zápalom spojiviek 

Zápal spojiviek je pomerne časté a veľmi nepríjemné ochorenie očí, s ktorým musíme bojovať. Zápal spojiviek možno vyliečiť s pomocou mlieka, a to studeného mlieka, ktoré budeme prikladať na oko (vatový tampón necháme nasiaknuť studeným mliekom, neskôr prikladáme). Studené mlieko vytiahne zápal z oka. 

Na druhú stranu teplé mlieko si poradí s škrobmi obsiahnutými v jačmeni zrnom, rovnako ako teplá voda. 

Predchádzajte syndrómu suchého oka 

Syndróm suchého oka je dnes veľmi častý problém, s ktorým sa stretávajú najmä ľudia majúci kontaktné šošovky alebo pracujúci ustavične na počítači. Syndróm suchého oka je však niečo, čomu sa dá predchádzať, a to takzvanými umelými slzami. Nie je to ale nič škodlivého, sú to očné kvapky, ktoré možno nahradiť napríklad pravidelným výplachom očí bórovou vodou.