staronové oblečení
Móda

Ako zo starého oblečenia urobiť oblečenie nové, ktoré si zamilujete?

Keďže sa opäť striedajú ročné obdobia, je tu čas na triedenie oblečenie. Pred zimou triedime oblečenie pravidelne, vyhadzujeme staré a nepoužiteľné, niektoré oblečenie darujeme známym, iné sa snažíme predať na internete. V každom prípade triedime oblečenie, čo je pre niekoho zábava, pre iného je to doslova utrpenie – musíme sa predsa len zbavovať vecí, ktoré sme mali tak radi a ktoré naraz nechceme, pretože sa nám opozeral. Ak ste vytriedili oblečenie len z toho dôvodu, že sa vám opozeral, máme pre vás tip – buďte kreatívni! 

S kreativitou najďalej dôjdete. Vďaka kreativite sa nebudete musieť zbaviť žiadneho oblečenie, ktoré ste si kúpili a ktoré sa vám už nepáči. Môžete z neho totiž vytvoriť úplne nové oblečenie, ktoré si zamilujete nielen preto, že je aktuálne moderné. 

Perličky dokážu zázraky 

Iste ste si všimli, že sa dnes nosí oblečenie so samými perličkami. Nemusíte si kupovať nové kúsky, stačí, keď si kúpite len a len niť, ihlu a perličky v balíčku v galantérii. Perličky sú fantastické, dokážu totiž soblečením divy. Nechajte sa inšpirovať aktuálne módou a perličky si našite na také kúsky, na ktoré patria podľa aktuálnych módnych kolekcií. 

Najčastejšie sa perličky pripínajú na džínsy alebo prípadne na šortky, ktoré ste vyhodili preto, že sa vám nepáčili. Tiež sa ale prišívajú na ramená tričiek – to je aktuálna hit, ktorý priniesli módne kolekcie. 

Skúste to sa šmirgeľ 

Staré džínsy nemusíte vyhadzovať, ak vám zrovna padnú. Ak je vyhodíte, riskujete, že už žiadne podobne dobre padnúci nenájdete. Šmirgeľ papier vie tiež divy, stačí, keď si šmirgeľ vytvoríte diery na stehnách či kolenách. Vytvoríte tak štýlový model, s ktorým sa môžete pýšiť. 

Podobne to funguje aj so šortkami, ktoré tiež môžete ošmirglovat papierom. Opäť vytvoríte prirodzené diery, ktoré v tak skvelom stave nenájdete ani v obchodoch. Len si dajte pozor pri obliekaní, nech do dier nevklouzne vaša noha – džínsy by potom naozaj boli na vyhodenie.