Ako vyzerajú cigarety novej generácie?
Zdravie

Ako vyzerajú cigarety novej generácie?

Užívanie tabakových výrobkov je pre mnohých neodmysliteľnou súčasťou života. Nedokážu si bez tohto rituálu predstaviť svoje bežné dni, alebo aspoň najrôznejšie spoločenské udalosti. Pravdou ale je, že sa tento zvyk netýka iba samotného konzumenta, ale aj ľudí v jeho bezprostrednej blízkosti. Z tých sa navyše kvôli nepríjemnému a zapáchajúcemu dymu stávajú pasívni užívatelia. Situáciu mal pomôcť zákaz používania v reštauráciách. Bohužiaľ aj na čerstvom vzduchu vás tým môže používateľ obmedzovať. Príjemným riešením pre obe strany sú zariadenia na zahrievaný tabak.

Ich obľuba medzi milovníkmi stále stúpa. Majú totiž množstvo výhod, a to nielen pre okolie, ale aj naše telo a prírodu. K hojne predávaným patrí zariadenie Pulze, ktoré sa navyše pýši elegantným dizajnom.

Nespaľujte, zahrievajte

Pri používaní klasických výrobkov dochádza k procesu horenia, čím sa do tela nedostáva iba žiadaný nikotín, ale aj nezdravé látky ako je oxid uhoľnatý a decht. Vzniká tým navyše nepríjemný zápach, ktorý obťažuje ostatných a znečisťuje ovzdušie.

Pulze a iné zariadenia fungujúce na rovnakom princípe však svoju náplň nespaľujú, ale zahrievajú. Teda sa týchto negatívnych efektov nemusíte vôbec obávať. Užívateľ do nich najskôr vloží náplň, uvedie ho do chodu a postupne sa mu začne uvoľňovať nikotín. Ide teda o adekvátnu náhradu, ktorá konzumentovi prinesie rovnaký pôžitok.

Benefity nových technológií

Toto nie sú zďaleka jediné benefity, ktoré používanie nových alternatív prináša. Konzumenti zahrievaného tabaku si pochvaľujú napríklad aj absenciu popola a zapáchajúceho dymu. S týmito zariadeniami vám teda nehrozí ani:

  • zažltnuté nechty a zuby
  • načuchnuté oblečenie dymom
  • zadýmené miestnosti
  • obťažovanie okolia nepríjemným zápachom

Pre mnohých je dôvodom na zmenu aj fakt, že na rozdiel od klasických produktov si môžete do svojho Pulze vybrať náplň podľa svojich preferencií. V prípade, že vás už omrzí bežná chuť výrobkov, môžete siahnuť po tejto alternatíve a dopriať si osviežujúci mentol, lesné ovocie , vodný melón či mätu.