Ako ušetriť v Londýne
Finance

Ako ušetriť v Londýne

Cestovanie je dnes veľmi obľúbené a nemôžeme sa tomu čudovať, veď letenky sú veľmi lacné a neustále pribúda letových spojov, vďaka ktorým sa dostaneme vážne do každej destinácie na svete. Je len na nás, aké miesto sa rozhodnete preskúmať. Či už patríte k vášnivým cestovateľom alebo s cestovaním ešte len začínate, je nutné povedať, že existuje niekoľko destinácií, ktoré by mal človek navštíviť. Medzi také destinácie patrí napríklad Londýn, ktorý by mal vidieť aspoň raz v živote každý z nás. Bohužiaľ sa toto miesto neradí k tým najlacnejším, preto si poďme povedať, ako v Londýne ušetriť.

Ľudia, ktorí tu žijú, vedia, že najdrahšie je na Londýne doprava a taky ubytovanie. Mnohí študenti alebo mladí ľudia, ktorí prišli do Londýna za prácou, sú väčšinou ubytovaní v bytoch o šiestich ľuďoch, aby ušetrili na obrovských nájmoch. Tunajší obyvatelia hovoria, že keby mali platiť nájom celý, celý mesiac by sa dreli v zamestnaní len na ňom.

Poďme si povedať, ako ušetriť aj na tých najdrahších veciach, bez ktorých by ste v Londýne nemohli pobudnúť.

Ubytujte sa u kamarátov alebo cez Airbnb

Ak plánujete pobyt v Londýne, rozhodne začnite najskôr zháňať ubytovanie. Najlepšie je sa ubytovať u známeho alebo kamaráta, ktorý sa s vami rád podelí o kúsok zeme, na ktorej budete spať. Ak nemáte v Londýne známeho, je načase to skúsiť s aplikáciou Airbnb, kde nájdete mnohokrát veľmi výhodné ubytovanie, ktoré sa stále oplatí.

Ušetrite na doprave

Ako sme spomenuli, v Londýne je veľmi drahá doprava. Oplatí sa si ztřídit takzvanú Oyster Card, čo je karta, ktorá stojí päť libier (ktorá sa po odovzdaní karty vráti spoločne so zostatkom) a na ktorú si dobíjate peniaze v priebehu cestovania. Oyster Card je výhodná v tom, že má istý limit. Nemôžete prejsť viac ako osem či desať libier, čo je zhruba tristo korún. Rovnako tak to funguje s kreditnou kartou. Ak máte bezkontaktnú kreditnú kartu, funguje rovnako ako Oyster Card. Peniaze sa odrátajú po polnoci a opäť nemôžete prejsť viac ako tristo.