Ako správne spevniť telo?
Zaujímavosti

Ako správne spevniť telo?

Mnoho ľudí si tesne pred sezónou bikín a plaviek pokladá jednu otázku, a síce ako svoje telo čo najlepšie spevniť. Nechcú sa však trápiť najrôznejšími diétami, ktoré nie sú pre telo zrovna dobré, na druhej strane sa chcú pevným telom pýšiť. Našťastie pre vás máme niekoľko bodov, vďaka ktorým by ste sa hravo dostali k svojej pevnej siluete.

Čo vaše telo potrebuje?

Každý človek by sa mal najprv naučiť jednej veci, a síce tomu – rozoznávať, čo telo potrebuje. Bohužiaľ drvivá väčšina ľudí nerozoznáva svoje telo, nevie, čo telo potrebuje, nekladie dôraz jednotlivým signálom, ktoré telo vysiela. Naučiť sa počúvať telo a rozoznávať, čo naozaj potrebuje, je však základom úspechu, a tak na to nezabúdajte.

Zdravšia strava je základom

Aby sa vaše telo dlhodobo spevnilo, je dôležité prejsť na lepšie stravovacie návyky. Nemusíte sa razom stať odborníkom na zdravú stravu, nemusíte sa náhle vyhýbať všetkému, čo ste doteraz milovali, ale zdravšie strava je skrátka základ.

Možno si hovoríte, čo to všetko obnáša, preto sme sa rozhodli vám to spísať v niekoľkých bodoch.

  • Jedzte pravidelne, aby ste nepriberali. Základom sú tri jedlá denne, a to raňajky, obed a večera.
  • Radšej nejedzte po siedmej hodine večer, pokiaľ teda nepôjdete spať až o jedenástej hodine večer.
  • Ťažké prílohy a pečivo radšej vyraďte z jedálnička, keďže ide o ťažko stráviteľné potraviny.
  • Nejedzte surovú zeleninu v zime, tým dochádza k ochladeniu organizmu a k spomaleniu tráviacich procesov.
  • Aspoň jeden deň v týždni bez mäsa uľahčí vášmu zažívanie, telo si tým pádom odpočinie, vám napriek tomu nebude nič chýbať.

Pohyb je základ

Samozrejme aby ste docielili pevného tela, je dôležité sa dostatočne hýbať. A tak nezabúdajte na aeróbne aktivity, ktoré sú podľa odborníkov vôbec najlepšie pre spevňovanie tela. Treba však poznamenať, že dôležité je okrem iného aj kardio, v rámci ktorého sa metabolizmus zahreje a začnú sa spaľovať kilá navyše. Kardio sa však myslí aj prechádzka, nemusíte zrovna skákať cez švihadlo.