Ako si správne umývať vlasy?
Zaujímavosti,  Zdravie

Ako si správne umývať vlasy?

Čo je prvý krok ku krásnym, zdravým a pekne vyzerajúcim vlasom? Je to jednoznačne umývanie vlasov. Ak vlasy vyzerajú nezdravo, ak chradnú, často je príčinou práve zlé umývanie. Počas umývania vlasov sa môžeme dopúšťať rovno niekoľkých chyby, kvôli ktorým naše vlasy doslova trpí. Prezraďme si, ako si teda vlasy správne umývať, aby boli zdravé a pevné, lesklé na pohľad.

Umývate si vlasy správnou technikou?

Techniku ​​umývanie vlasov si väčšinou ani neuvedomujeme, skrátka si vlasy umývame tak, ako je nám to pohodlné, ako sme sa to naučili či ako to robíme už dlhé roky. Lenže práve technika umývania vlasov sa podieľa na tom, ako veľmi sú vlasy poškodené a nepoškodené. Aby ste povrch vlasov nepoškodzovali, nešampónujte vlasy proti smeru vlasovému rastu, ale naopak od hlavy ku koncom. Len tak zachováte vlasy hladké, nepoškodené a chránené.

Vymyjete šampón z vlasov dostatočne?

Veľmi častou chybou, aké sa dopúšťame pri umývaní vlasov, je to, že dostatočne nevymývajú šampón z vlasov. To je však chyba, ktorá nás môže stať pekne vyzerajúce vlasy. Ak dostatočne neumyjeme z vlasov šampón, nielen, že bude pokožka hlavy suchá, teda náchylná k vzniku lupín, ale tiež budú vlasy pri úprave ťažké, ovisnuté, pokožky podráždená.

Ako často si umývate vlasy?

S vlasovú starostlivosťou by ste to rozhodne nemali preháňať. Ponúka sa otázka, ako často si umývate vlasy? Je to raz týždenne alebo každý druhý deň? Odborníci odporúčajú umývať si vlasy maximálne dvakrát do týždňa, častejším umývaním si len prispievate k štiepeniu vlasov.

Nepoužívate vhodnú kozmetiku

Ďalšou chybou pri umývaní vlasov je, že nepoužívate dostatočne dobrú, kvalitnú a vhodnú kozmetiku. Vyvarujte sa nekvalitným lacným produktom, radšej siahnite po šampón a kondicionér od značiek Goldwell alebo Maria Nila. To sú značky preferované aj svetovými kaderníkov.