Ako najlepšie starať o svoje zdravie?
Zdravie

Ako najlepšie starať o svoje zdravie?

Zdravie máme len jedno – to nám neustále pripomína rad doktorov, keď k nim prídeme na bežnú ročnú preventívnu kontrolu. O svojom zdraví vieme totiž len vtedy, keď nás niečo bolí alebo keď nám nie je dobre. Inak sa o zdravie vôbec nezaujímame, čo je samozrejme zle. O svoje zdravie by sme sa mali starať neustále, či už je to v čase, keď nás nič nebolí, alebo je to vtedy, keď sa naozaj necítime práve najlepšie. Je však nutné poznamenať, že málokto vie, ako sa o svoje zdravie správne starať.

Nie je to nič ťažké. Je to vlastne len pár základných pravidiel, ktoré, keď budeme dodržiavať, nám pomôžu cítiť sa lepšie a fit. Väčšinou sa všetko robí až vtedy, keď sa rozhodneme schudnúť, ale nemusíme všetko robiť len vtedy, keď chceme schudnúť. Ak jednotlivé kroky podstúpime už teraz, potom sa štíhlej línie dočkáme skôr a naše telo nám navyše fantasticky poďakuje. Každý si však na to svoje svedomie musí siahnuť sám a musí sa opýtať sám seba, či je vôbec ochotný dodržať to a starať sa dlhodobo, nie len krátkodobo o naše zdravie.

• Jedzte zdravšie

Prvé pravidlo samozrejme tkvie v tom, aby sme jedli zdravšie. Neznamená to, že sa musíme vzdať hamburgerov a iných ďalších nezdravých pochúťok, len to znamená to, že je načase to obmedziť. Ľudia si zvykli na to, že keď sa im nechce variť, tak si siahnu do vrecka a zájdu si do nejakej pobočky rýchleho občerstvenia. Lenže to je samozrejme zle. Je nutné sa zamyslieť nad tým a dokopať sa k tomu, že do týchto zariadení budeme chodiť iba mierne. Jedzme prosím viac zeleniny, ovocia a bielkovín, obmedzme cukry a iné sacharidy.

• Hýbte sa

Nemusíme samozrejme chodiť každý deň do posilňovne, ale len stačí, aby sme si raz za čas zašli treba zabehať. Alebo sa môžeme odhodlať a ísť sa prejsť, ísť na nejakú túru alebo niečo podobné. Pohyb má mnoho podôb, ale samozrejme sa to nevzťahuje len na vstaní gauča a podanie si ovládače. Tak to nefunguje – bohužiaľ.