Ako na vraní stojku?
Zdravie

Ako na vraní stojku?

Stojka. Takmer dokonalý cvik. Bohužiaľ nie v silách všetkých je schopnosť a sila vykonať ho správne. A tak naň zanevrieme. Chyba. Skúste medzistupeň a naučte sa vraní stojku. Je o niečo jednoduchšie, ale pozitívny vplyv na ľudské telo je skoro rovnaký.

Neponáhľať

Klasická stojka stojí veľa úsilia a energie. Jej prospech je ale nepopierateľný. Cesta za ňou ale náročná a treba prejsť cez celý rad medzistupňov a úrovní, aby ste si boli každým pohybom stopercentne istí a hlavou dole zbytočne nezmätkovali. Jedným z čiastkových cieľov je vraní stojka. Ide o jednoduchý spôsob, ako posilniť ruky a ramená nechať zvyknúť za veľkú záťaž, zajtra rovnováhu a vydržať v tenzii. Môžete ju vynechať, ale kto ju vie, má cestu za „skutočnou stojkou“ oveľa jednoduchšie. Nehľadiac na to, že vrania variantu môžete pokojne zaradiť do každej rozcvičky.

Cesta okľukou

Vraní stojka. Veľa ľudí ani netuší, o čom je reč. Bežne sa o nej totiž nehovorí, nebýva ani pevnou súčasťou cvičebných plánov. Praktizujú ju väčšinou len tí, ktorí cvičia dlhodobo a o posilňovaní uvažujú trochu inak. Vďaka nej sa ale pri oveľa náročnejších cvikoch posuniete rýchlejšie a vďaka svalovej pamäti, ktorú ste aktivovali práve pri skúšaní vranej stojky, bude progres jednoduchší a plynulejší. Niektoré cviky sú samy o sebe nudné a nezaujímavé, ale sú nenahraditeľnou podporou pre ďalší vývoj. A na to sa bohužiaľ veľmi často zabúda.

Crow pose

Sadnite si do podrepu a celými dlaňami sa oprite o zem pred sebou. Kolená si oprite o vnútornú stranu lakťov, v ideálnom prípade ich „zafixujte“ priamo do lakťovej jamky. Veľmi pomaly prenášajte váhu na ruky a odlepujte chodidlá od podložky tak, aby ste sa dotýkali len špičkami prstov. Zo začiatku bude táto poloha náročná. Ako ale bude naberať na sile, nakloňte sa nad ruky a všetku váhu nechajte na rukách a ramenách. Nohy budú vo vzduchu a celé telo skrčené a zároveň prepnuté av tenzii.

Z prepadávania si nerobte ťažkú ​​hlavu. Prvé dni vydržíte v pozícii sotva pár sekúnd. Stačí ale vydržať a do pár týždňov sa posuniete pokojne na minútu.