Aké džínsy by sme mali vyhodiť z šatníka a aké nie?
Móda

Aké džínsy by sme mali vyhodiť z šatníka a aké nie?

Móda sa mení zo dňa na deň, čo by mala vnímať predovšetkým každá nákupná maniačka. Ak raz takouto maniačkou ste, určite viete, čo sa aktuálne nosí a čo nie. Veľmi dobre viete, že sa do módy dostávajú retro kúsky, ktoré by mali tento rok zdobiť váš šatník. Pokiaľ ešte nezdobia, je načase to urýchlene zmeniť. Dokonca sa isté zmeny stali aj v oblasti džínsov. Džínsy boli, sú a budú súčasťou každého dámskeho šatníka, ale aj tento kúsok prešiel istými zmenami. Niektoré strihy z módy vyšli, iné zase nie. Otázkou je, aké džínsy sa oplatí si v šatníku ponechať.

Aj keď sa môže zdať, že džínsy neprechádzajú žiadnymi zmenami, nie je to tak. Džínsy si nekupujeme vždy väčšinou iba v čase, keď ich skutočne potrebujeme. V tej situácii sme schopní minúť za džínsy, ktoré nám sadnú, aj milióny. Otázkou je, aké dnes stojí za hriech a aké by sme mali vyhodiť z šatníka, pretože sa nenosia.

Bokovky sú dávno out

Pamätáte si na džínsy, ktoré siahali iba po boky? Boli pomerne nepohodlné, zapínali sa na gombík a väčšinou z nich škaredo liezli boky von. Také džínsy sa nosili zhruba pred desiatimi rokmi, napriek tomu mnohé ženy ich stále majú v šatníkoch, aj keď sa už dávno nenosia. Takzvané bokové džínsy môžete s pokojným svedomím vyhodiť, pretože sa jedná o džínsy, ktoré už nikdy v móde nebudú. Nie sú ani pohodlné a ani nevyzerajú pekne, preto nie je dôvod, prečo by ste ich mali skladovať. Radšej uvoľnite miesto pre nové kúsky, ktoré sú aktuálne in.

Džínsy do pása by mali zaplniť police v skrini

Hotovým opakom bokových džínsov sú džínsy do pása, ktoré sú na druhú stranu dnes populárne. Siahajú až k pupku, vďaka čomu sa dosiahne nielen maximálna pohodlnosť, ale tiež sa zakryjú prekypujúce boky či nepríjemné kilá na brušku, ktoré sme ešte nestihli zhodiť do plavkovej sezóny.

Našťastie sa dnes vyrábajú džínsy do pása v mnohých dych vyrážajúcich prevedeniach. Napríklad nájdete na trhu džínsy do pása, ktoré sa od kolien dole rozširujú, tiež nesmieme zabudnúť na úzke džínsy do pása s roztrhanými kolenami, čo je od minulého roka obrovský hit.