Aké chrániče sú na motorku potrebné?
Zaujímavosti

Aké chrániče sú na motorku potrebné?

Výjazd na motorku je vždy dobrý nápad, alebo nie? Lenže pred tým, než sa rozhodnete svoj stroj takzvane „osedlať”, musíte mať po ruke potrebné chrániče. Pretože tam, kde nie sú chrániče, nie je ani bezpečná jazda. Všetko začína pri kúpe tradičného moto oblečenia, do ktorého zapadajú aj kvalitné topánky na motorku a samozrejme rukavice, ktoré do kategórie chráničov môžeme taktiež s pokojným svedomím zaradiť. Potom prechádzame k nenahraditeľnej helme a ďalším bodom zoznamu.

Svoje telo musíte chrániť, a to aj na motorke

Nie je tajomstvom, že naše telo je pomyselným chrámom, dalo by sa povedať. Preto by sme sa mali snažiť o to, aby bolo neustále v dostatočnom bezpečí. Pamätajte na to aj pri jazde na motorke, kde sa v najlepšom prípade vybavte tými správnymi chráničmi vášho tela.

Základom je chránič chrbtice, taktiež chrániče obličiek a hrude. Existujú však aj chrániče celého tela, ktoré sú navyše homologované. Ostatne homologované musia byť všetky chrániče bez rozdielu.

Nezabudnite ochrániť aj svoje ruky a nohy – aj vaše končatiny potrebujú a chcú byť v bezpečí.

Niektoré chrániče sú už súčasťou moto oblečenia

Pri výbere chráničov sa uistite, či náhodou nekupujete už niečo, čo už máte. Je totiž možné, že vaše moto oblečenie už nejaké chrániče zabudované má. Najčastejšie sú takto bezpečne vybavené moto bundy, ktoré majú chrániče hlavne na ramenách a na lakťoch.

Je však pravdou, že z veľkej časti oblečenia sa dajú chrániče zložiť. Kúpené ochrany vášho tela tak nemusí nutne prísť navnivoč.

Žiadne rifle a mikina

Ono samotné moto oblečenie by sme tiež mohli nazvať chráničom. Je totiž skutočne potrebné, na motorku by sme nikdy nemali usadať iba v mikine a rifliach, ktoré nám budú plandať medzi nohami. Tým, že budeme dostatočne dobre oblečení, výrazne znižujeme riziko možných následkov pri dopravnej nehode, či už bunda je alebo nie je vybavená chráničmi.