Ak sa radíte k motorkárom, iste nepostrádajú niekoľko vecí
Zaujímavosti

Ak sa radíte k motorkárom, iste nepostrádajú niekoľko vecí

Čím vypĺňate svoj voľný čas? Staráte sa vo svojom voľnom čase o motorku, ktorú máte v garáži prikrytú plachtou, aby sa na ňu neusadzoval prach? V tom prípade patríte pravdepodobne k motorkárom, ktorým onedlho začne ich vysnívaná sezóna, na ktorú čakajú už pekných pár piatkov. Než sa však cesty stanú pre motorky pojazdné, mali by ste mať všetko potrebné nachystané, nech potom môžete len vyjsť na toľko očakávanú jazdu. Otázkou teda je, čo všetko potrebujete či čo nesmiete chýbať, ak sa k motorkárom radíte. 

Keď sa rozhodnete investovať do koníčka v podobe motoriek, mali by ste vedieť, do čoho ďalšieho je nutné investovať. Predsa len motorky nie sú to jediné, do čoho sa investovať musí. Musíte investovať tiež do celého radu ďalších nutnosťou a vecí, bez ktorých na motorku nemôžete zasadnúť. Viete, čo konkrétneho máme na mysli? 

Moto oblečenie ako súčasť vášho šatníka 

Ak sa radíte k motorkárom, mali by ste vo svojom šatníku ukrývať moto oblečenie. To sa obvykle skladá buď z bundy na motorku a moto nohavíc, alebo sa skladá z kombinézy na motorku, ktorá je pre mnohých motorkárov pohodlnejšie, no je menej praktická. Súčasťou moto výzbroje sú samozrejme aj moto topánky, ktoré by mali perfektne padnúť, nemali by padať – pri výbere moto topánok preto vyberajte také topánky, ktoré sú vašej veľkosti (ak nie o číslo menšie). 

Nezabúdajte ani na moto rukavice, ktoré ochránia pri jazde ruke, ktoré často pri jazde veľmi, veľmi trpí. 

Chrániče ako ďalšia položka na zozname 

Žiadny motorkár by nemal na motorku zasadnúť bez chráničov. Ani keď ide len do obchodu, ktorý stojí pár metrov vedľa domu. Náhoda je nevyspytateľná, aj počas tak krátkej jazdy sa môže niečo stať. Preto vždy majte na hlave prilbu na motorku a vybavte sa chráničmi hrudníka a chrbtice, ktoré pri prípadnom páde ochráni najdôležitejšie časti tela