Rozprávkové hrady a zámky Európy. Na ktoré budete ešte dlho spomínať?
Zaujímavosti

Rozprávkové hrady a zámky Európy. Na ktoré budete ešte dlho spomínať?

Patríte k milovníkom hradov a zámkov a českej stavby už máte dávno všetky za sebou? Ak chcete svoje portfólio navštívených hradov a zámkov ešte trochu rozšíriť, čo sa zájsť pozrieť na tie, ktoré sú v Európe najkrajšie? Európa takých stavieb ponúka naozaj veľa, my sme však vybrali niekoľko najkrajších, ktoré možno označovať za perly Európy.

Hrad Peleš ako najpôsobivejšie sídlo v Rumunsku

Ak sa budete nachádzať v Rumunsku, nemali by ste minúť hrad Peleš. Aj keď väčšina turistov mieri na hrad Bran, ktorý je označovaný za sídlo Drakulovho, tou najpôsobivejšie stavbou v celej krajine je spomínaný hrad Peleš.

Hrad je krásny nielen na pohľad, ale tak vnútri. Vnútri sa nachádza rovno 160 komnát, ktoré v minulosti slúžili ako letné sídlo kráľa Carola I., ktorý bol rumunským kráľom.

Za najkrajším zámkom sveta do Nemecka

Zámok, ktorý sa stal inšpiráciou pre tých nachádzajúce sa v Disneyho zábavných parkoch aj v logu spoločnosti, by sme našli v Nemecku. Konkrétne sa jedná o zámok Neuschwanstein, ktorý je označovaný za ten najkrajší zámok sveta. Rozprestiera sa na horšie dostupnom skalisku, vďaka tomu však získate naozaj nádherné fotografie.

Pýtate sa, prečo zámok leží na tak nedostupnom mieste? Môže za to kráľ Ľudovít II., Ktorý mal údajne fóbiu z ľudí. Chcel byť od nich čo najďalej, preto si vystavil svoj zámok na mieste, kam sa len tak niekto nedostal.

Farebný palác Pena v Portugalsku

K ďalším najkrajším stavbám Európy patrí bezpochyby farebný palác menom Pena nachádzajúce sa v Portugalsku. Pre Portugalsko sú napokon tunajšie farebné stavby typické, avšak tento palác dáva tomu všetkému pomyselnú korunu.

Je známy hlavne pre svoje farebné terasy a krásne ochodze, tiež svojimi štýlovo zariadenými interiéry, ktoré sa nesú v duchu nemeckého romantizmu. Konkrétne palác nájdete týčiaci sa nad pästiam Sintra.