Perly Európy, o ktorých vie len málokto
Zaujímavosti

Perly Európy, o ktorých vie len málokto

Že už vám je doma dlho a to jediné, na čo čakáte, je, až budete môcť vycestovať za hranice a užiť si dovolenku bez obmedzenia? Svoje čakanie si môžete skrátiť niekoľkými spôsobmi – napríklad tak, že si zostavíte svoj wish list čiže zoznam miest, ktoré navštívite hneď, ako sa aktuálna nemilá situácia spôsobená koronavírusy trochu zlepší. Aby ste však nemieril zrovna na miesta, kde je kopa turistov, zamierte najprv do niektorej perly Európy, o ktorej vie len málokto.

Aj keď to znie možno až bizarne, naozaj sa medzi mestami v Európe nájdu také, o ktorých vie len hŕstka ľudí. Väčšina ľudí si totiž myslí, že nie sú nijako atraktívne alebo zaujímavá, lenže to je mylná domnienka, ktorá je ochudobňuje o naozaj krásny zážitok.

Odesa na Ukrajine

Ukrajina nie je zrovna miestom lákavým, napriek tomu sa aj tu nájdu krásne mestá, ktorá stojí za navštívenie. Napríklad také mesto Odesa je považované za perlu na brehoch Čierneho mora. Jedná sa o najväčší južné mesto celej Ukrajiny, ktoré je medzi turistami veľmi podceňované (ostatne ako celá Ukrajina). Tým, že však dáte na názory iných, sa ochudobňujete o návštevu tak krásneho mesta, ktoré vo vás iste zanechá mnoho pozitívneho.

Mesto Odesa je teda najväčším južnom mestom celej Ukrajiny, ako bolo spomenuté. Jedná sa o mesto úplne pozoruhodné, ktoré vás zaujme hlavne svojou historickú stránkou. Tá je kombinovaná s multikultúrnej architektúrou. Kombinácia však vnáša do mesta veľmi uvoľnenú atmosféru.

Saranda v Albánsku

Ak by sme ale mali zamieriť na pláže, spomenuli by sme pláž pri meste Saranda nachádzajúce sa v Albánsku. Jedná sa o jednu z najkrajších pláží, ktoré v Európe nájdeme. Čo vás tu zaujme na prvý pohľad, tak je predovšetkým krištáľovo modrá hladina.

Saranda ako prístavné mesto je doslova dovolenkovým rajom. Je tu veľmi pokojná atmosféra a veľa možností, čo robiť vo voľnom čase. Prírode rozhodne taky stojí za preskúmanie, je veľmi očarujúce.